Kullanım şartları

Standart yasal bildirimimiz aşağıdadır. Kendi özel yasal bildirimine sahip Pearson web siteleri veya çevrimiçi hizmetleri için bu standart bildirim yerine bu geçerli olacaktır.

(18 Mayıs 2018 tarihli versiyon)

Bu web sitesi, Pearson Eğitim Çözümleri Ltd. Şti'ye ("Pearson" veya "biz") aittir ve onun tarafından işletilmektedir. Kim olduğumuzla ilgili tüm ayrıntıları kullanım koşullarının sonuna ekledik.

18 yaşın altındaysanız, lütfen bu şartları ebeveyniniz veya vasinizle birlikte okuduğunuzdan ve anlamadığınız şeyler hakkında sorular sorduğunuzdan emin olun.

Bu şartlar, bu web sitesini, özelliklerini ve içeriğini ("Site") kullanımınız için geçerlidir. Lütfen Siteyi kullanmadan ve/veya Siteye kaydolmadan önce bu şartları dikkatlice okuyun, çünkü Siteye veya Sitenin herhangi bir mobil sürümüne erişerek veya bunları kullanarak veya ona bağlantı vererek, bu şartları okuduğunuzu, anladığınızı ve bunlara bağlı kalmayı kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz. Bu şartlar, sizinle aramızda yasal olarak bağlayıcı bir anlaşmadır.

Bu şartları, erişiminizin bir sonucu olarak bu Sitedeki materyalleri okuyabilecek herkesin dikkatine sunmaktan siz sorumlusunuz.

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, şartların bölümlerini herhangi bir zamanda değiştirme, ekleme veya silme hakkımızı saklı tutarız. Bunu yaparsak, bu şartlarda yapılan değişiklikleri bu sayfada yayınlayacağız ve bu sayfanın üst kısmında bu şartların en son revize edildiği tarihi belirteceğiz. Kayıtlı kullanıcılara ve abonelere değişikliği bildiren bir e-posta gönderebiliriz. Bu tür bir değişiklikten sonra Siteyi kullanmaya devam etmeniz, bizden herhangi bir değişikliği size bildiren bir e-posta almış olsanız da olmasanız da, yeni şartları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu veya gelecekteki şartlara uymayı kabul etmiyorsanız, lütfen Siteyi kullanmayın veya Siteye erişmeyin (veya kullanmaya veya erişmeye devam etmeyin).

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Sitede ve sunulan hizmet seviyelerinde herhangi bir değişiklik yapma ve herhangi bir zamanda erişimi sonlandırma hakkımızı saklı tutarız.

Önceden açık yazılı iznimiz olmadan bu Sitenin herhangi bir bölümünde veri madenciliği, robotlar, kazıma veya benzeri veri toplama veya çıkarma yöntemlerini kullanmamalısınız.

Bu Sitede yer alan veya bu Site ile bağlantılı olan çeşitli Pearson ürün ve hizmetlerinin kullanım ve satın alma şartlarının ve gizlilik politikalarının daha spesifik şartlara ve politikalara tabi olabileceğini lütfen unutmayın. Söz konusu Pearson ürünleri ve hizmetleri için geçerli olan şartları belirlemek için lütfen bu şartları ve politikaları sık sık kontrol edin. Bu daha spesifik şartlar ile bu şartlar arasında bir çelişki olması durumunda, daha spesifik olan şartlar geçerli olacaktır.

İçerikte mülkiyet hakları; Sınırlı Lisans

Bu Sitede yer alan veya bu Site aracılığıyla sunulan tüm materyallerin telif hakkı, aksi belirtilmedikçe Pearson Education Limited ve lisans verenlerine aittir. Tüm hakları saklıdır.

Kullanıcıların materyali yalnızca kişisel, ticari olmayan ve sınıf odası kullanımı için görüntülemesine, yazdırmasına ve indirmesine izin verilir, ancak bunu yaparken herhangi bir ticari marka, telif hakkı veya diğer mülkiyet bildirimini kaldırmasına veya değiştirmesine izin verilmez. Sınıf odası kullanımı, nitelikli bir eğitim kurumuna kayıtlı bir öğrenci sınıfı sırasında nitelikli bir öğretmen tarafından ticari olmayan kullanımları ifade eder ("sınıf odası kullanımı").

Kullanıcılar, Pearson'ın açık izni olmadan bu Sitenin içeriğini değiştirme veya başka herhangi bir web sitesinde çoğaltma, yeniden yayınlama, dağıtma, iletme, bağlantı verme, çerçeveleme veya derin bağlantı verme hakkına sahip değildir. Kullanıcılar, Pearson'ın önceden yazılı izni olmaksızın, site tarafından veya site aracılığıyla oluşturulan verilerin veya herhangi bir materyalin herhangi bir bölümünü elektronik veya başka yollarla dağıtamaz, iletemez, çoğaltamaz veya yayınlayamaz. Kullanıcılar, içeriğin tamamını veya herhangi birini sistematik olarak indirip depolayarak elektronik veya yapılandırılmış manuel biçimde bir veri tabanı oluşturamaz. Diğer tüm hakları saklıdır.

Bu Sitede kullanılan tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. 'Pearson', 'Always Learning', 'Addison-Wesley', 'Longman', 'Heinemann' ve 'Prentice Hall', Pearson'ın veya Pearson grubundaki diğer şirketlerin ticari markalarıdır. 'FT' ve 'Financial Times', Financial Times Limited'in ticari markalarıdır. 'Penguen', Penguin Books Limited'in ticari markasıdır.

Sitemizde herhangi bir ticari markanın kullanılması, Sitemizin bu tür sahipler tarafından herhangi bir bağlantısı veya onaylanması anlamına gelmez.

Satın alma şartları ve vergi bilgileri

Bizden veya bağlı kuruluşlarımızdan herhangi bir ürün, abonelik veya hizmet satın almanız için geçerli olan şartlar, koşullar ve politikalar için lütfen Satın Alma Hüküm ve Vergi Bilgilerine bakın. Sipariş sürecini başlattığınızda bunlara bir bağlantı görünecektir. Site üzerinden ürün veya hizmet sipariş ederek, Satın Alma Koşulları ve Vergi Bilgilerine bağlı kalmayı ve bunları kabul etmeyi kabul edersiniz. Satın Alma Koşulları ve Vergi Bilgileri, tamamen bizim (veya bağlı kuruluşlarımızın) takdirine bağlı olarak zaman zaman değiştirilebilir, bu nedenle her satın alma işleminizde bunları gözden geçirmelisiniz.

Kayıt verileri ve hesap güvenliği

Sitede sunulan ve kayıt gerektiren herhangi bir hizmete kaydolduğunuzda, kayıt formunda belirtilen belirli bilgileri ("Kayıt Ayrıntıları") sağlamanız istenir. Doğru Kayıt Bilgilerini sağlamalı ve doğruluklarını korumak için Kayıt Bilgilerinizi gerektiği şekilde güncellemelisiniz. Şifrenizi ve kimlik bilgilerinizi güvende tutmalısınız ve hesabınızın tüm kullanımından ve hesabınız kullanılarak gerçekleştirilen tüm işlemlerden tamamen siz sorumlusunuz.

Başkalarının Kayıt Bilgilerinizi veya hesabınızı kullanmasına izin vermemelisiniz ve hesabınızın gizliliğini ve güvenliğini korumaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Kayıt Bilgilerinizin veya hesabınızın herhangi bir yetkisiz kullanımını derhal Pearson'a bildirmeyi kabul etmektesiniz. Pearson, Kayıt Bilgilerinizin ve/veya hesabınızın yetkisiz kullanımından kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır ve hesabınızın yetkisiz kullanımları için Pearson'ı veya ilişkili şirketleri, temsilcileri, iştirakleri ve/veya lisans verenlerini tazmin etmeyi ve zarar görmemelerini sağlamayı kabul etmektesiniz.

Sınav materyallerinin güvenliği

Tüm kullanıcılar, bu Site veya ilgili herhangi bir çevrimiçi hizmet aracılığıyla indirilen sınav materyallerinin güvenliğini sağlamaktan sorumludur. Güvenli sınav materyalleri sadece yetkili merkez personeli tarafından ve Pearson'ın sınavların yürütülmesine ilişkin talimatlarına uygun olarak indirilmeli ve kullanılmalıdır. Bu tür materyallerin uygunsuz kullanımı, güvenliklerinin sağlanamaması da dahil olmak üzere, görevi kötüye kullanma olarak kabul edilebilir ve merkeze ve/veya kişilere karşı yaptırımların uygulanmasına yol açabilir. Muayene güvenliğinin doğrulanmış veya şüphelenilen ihlalleri derhal pqsmalpractice@pearson.com Pearson'a bildirilmelidir.

Merkez müdürü, Pearson Edexcel Online (EOL) ve diğer güvenli sistemlere erişimin yalnızca yetkili merkez personeline verilmesini sağlamaktan sorumludur. Tüm kullanıcılar, EOL şifrelerinin güvenliğini her zaman sağlamaktan sorumludur. Merkezin EOL hesabının herhangi bir üçüncü tarafça yetkisiz kullanımı, yukarıdaki e-posta adresi kullanılarak derhal Pearson'a bildirilmelidir.

Gizlilik

Kayıt sürecimizin bir parçası olarak bize sağladığınız kayıt ayrıntıları veya diğer bilgiler, bu sayfanın altındaki 'Gizlilik politikası' bağlantısından erişilebilen ve bu kullanım koşullarının bir parçasını oluşturan Gizlilik politikamıza uygun olarak ele alınacaktır.

Kullanıcı davranışı

Site ve tüm özellikleri, şifre kaydı veya ödeme gerektirsin ya da gerektirmesin, yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız için kullanılabilir. Hesabınız aracılığıyla bize kaydolmanız veya sizin tarafınızdan başka bir şekilde yayınlanması, iletilmesi veya paylaşılması da dahil olmak üzere, Siteye gönderilen hiçbir materyalin telif hakkı, ticari marka, gizlilik, tanıtım veya diğer kişisel veya mülkiyet hakları dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmeyeceğini veya ihlal etmeyeceğini veya iftira niteliğinde olduğunu beyan ve garanti ve kabul edersiniz. karalayıcı veya başka bir şekilde zararlı materyal.

Siteyi veya herhangi bir özelliğini yasa dışı veya yetkisiz bir amaç için kullanamazsınız. Yürürlükteki tüm yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası yasa ve yönetmeliklere uymayı kabul edersiniz ve tüm eylemlerinizden veya ihmallerinizden ve hesabınız altında meydana gelen her şeyden yalnızca siz sorumlusunuz.

Bize herhangi bir materyal göndererek aşağıdaki kurallara uymayı kabul etmiş olursunuz. Pearson, Site'nin herhangi bir bölümünde, herhangi bir ilan panosunda, tartışma forumunda veya Site'de bulunan herhangi bir araçta yayınlanan ve sizin, bizim tarafımızdan veya başkaları tarafından gönderilen materyaller hakkında yorum, materyal, görüş, inceleme veya yorum yapmanıza veya başkalarıyla veya materyallerle herhangi bir şekilde etkileşimde bulunmanıza olanak tanıyan materyalleri veya herhangi bir bilgiyi izleme hakkını saklı tutar ancak böyle bir yükümlülüğü yoktur ("İnteraktif Alanlar") ve Sitenin herhangi bir bölümünde yukarıdakilerden herhangi birini yapmanıza izin veren kayıt veya abonelik gerektirmek.

Ayrıca, herhangi bir zamanda, bu Sitedeki materyallerin tamamını veya bir kısmını veya herhangi bir Etkileşimli Alan ve kayıt veya abonelik gerektiren alanlar da dahil olmak üzere bunlarda yayınlanan herhangi bir içeriği bildirimde bulunmaksızın ve herhangi bir yükümlülük altına girmeden silme, kaldırma veya askıya alma hakkına sahibiz, ancak hiçbir yükümlülüğümüz yoktur. Sitemizin hiçbir bölümü, üçüncü taraf telif hakkıyla korunan içerik yayınlamanız için tasarlanmamıştır. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere Etkileşimli Alanları içerir:  kayıt ve/veya abonelik. Şarkılar, film klipleri, bir TV programının bir bölümü, kitapların bölümleri, haber makaleleri, illüstrasyonlar, fotoğraflar veya müzik videoları gibi üçüncü taraf telif hakkı içeriği anlamına gelir.

Sakıncalı veya saldırgan materyal bulursanız, lütfen kötüye kullanım bildir düğmesi aracılığıyla veya reportabuse@pearson.com e-posta göndererek mümkün olan en kısa sürede bize bildirin.

İnteraktif Alanlardan herhangi birinde herhangi bir biçimde ifade edilen görüşler, ifadeler ve fikirler, bireysel katkıda bulunanlara veya reklam verenlere aittir ve Pearson'ın veya bağlı kuruluşlarının beyan ve görüşleri değildir.

Yorumlarınızı veya materyallerinizi İnteraktif Alanlarda yayınlayarak, bize ve bağlı kuruluşlarımıza, bize gönderdiğiniz herhangi bir içeriği şu anda bilinen veya daha sonra geliştirilecek herhangi bir formatta kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, tercüme etmek, yayınlamak, kullanıma sunmak, dağıtmak, diğer çalışmalara dahil etmek, alt lisans vermek ve görüntülemek için münhasır olmayan, kalıcı, geri alınamaz, telifsiz, dünya çapında bir lisans vermiş olursunuz. Materyal göndererek, üzerinde sahip olabileceğiniz tüm manevi haklardan feragat ettiğinizi kabul etmiş olursunuz.

Bize bu hakları vermek istemiyorsanız, lütfen yorumlarınızı veya materyallerinizi bize göndermeyin.

İnteraktif Alanları yalnızca bu alanlara uygun ve uygun içerik yayınlamak için kullanabilirsiniz ve aşağıdakilerden hiçbirini yapmamalısınız:

 • bir hayır kurumu veya kar amacı gütmeyen kuruluş için hareket ediyor olsanız bile herhangi bir mal veya hizmetin reklamını yapmak, tanıtımını yapmak veya satmayı teklif etmek;
 • istenmeyen promosyon materyali "önemsiz" posta veya "spam", piramit şemaları göndermek, iletmek;
 • e-posta adreslerini veya diğer iletişim bilgilerini toplamak veya toplamak veya Siteden bilgi toplamak veya Siteyle başka bir şekilde etkileşimde bulunmak için otomatik komut dosyaları kullanmak;
 • herhangi bir gizli veya hassas bilgiyi ifşa etmek;
 • diğer kişilerle ilgili herhangi bir kişisel bilgiyi ifşa etmek (örneğin, e-posta adresi, telefon numarası veya posta adresi, kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları);
 • yasadışı, karalayıcı, müstehcen, tehdit edici, saldırgan, hileli, zararlı veya başka bir şekilde sakıncalı olduğunu düşündüğümüz herhangi bir içeriği yayınlamak veya bunlara bağlantı vermek (buna metin, grafik, video, program veya ses dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir);
 • kullanma izniniz olmayan içerikleri, özellikle de üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarını içeren materyalleri yayınlamak;
 • yazılım virüsleri, bilgisayar kodları, solucanlar, truva atları veya herhangi bir kullanıcı veya ekipman için zararlı veya kirletici etkileri olan diğer bileşenleri içeren herhangi bir materyali yüklemek, yayınlamak, paylaşmak veya başka bir şekilde kullanıma sunmak;
 • yaptığınız herhangi bir beyanın tarafımızca onaylandığını ima etmek;
 • yayınlanan herhangi bir içerikteki yazar atıflarını, yasal bildirimleri veya mülkiyet tanımlarını veya etiketlerini silmek;
 • yayınlanan içeriğin kaynağını veya kaynağını tahrif etmek;
 • yasa dışı bir eylemde bulunma veya teşvik etme niyetiyle içeriğe katkıda bulunmak;
 • uygunsuz (örn. kaba veya saldırgan) dil veya kullanıcı adları kullanmak;
 • yaşayan herhangi bir kişinin kimliğine bürünmek veya herhangi bir kuruluşu temsil ediyormuş gibi davranmak;
 • bir başkasının hesabını, hizmetini veya sistemini yetkisiz olarak kullanmak veya kullanmaya teşebbüs etmek, birden fazla hesaba kaydolmak veya başka bir kişi, grup veya kuruluş adına kaydolmak;
 • Sitenin bir parçası olan web sayfalarının herhangi bir bölümünü yeniden biçimlendirmek veya çerçevelemek, izinsiz olarak derin bağlantı vermek.

Gönderdiğiniz içerikle sizi tanımlayacağımızı ve emredilmesi halinde bu bilgileri bir mahkemeye veya başka bir yetkiliye verebileceğimizi lütfen unutmayın.

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak tarafımızca belirlendiği üzere, size başka birinin kimliğine bürünen, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet haklarıyla korunan veya korunabilecek bir kullanıcı adı vermeyi reddedebiliriz.

Sizin veya bir başkasının Siteye katkıda bulunduğu herhangi bir materyali herhangi bir süre veya hiç bir şekilde saklamayı veya kullanıma sunmayı taahhüt etmiyoruz. Herhangi bir materyali herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın silebilir, arşivleyebilir, kullanılamaz hale getirebilir, değiştirebilir veya yorum yapabilir ve herhangi bir tartışma konusunu kapatabilir veya askıya alabiliriz.

"Pearson", "Longman", "Heinemann", "Addison Wesley", "Prentice Hall" kelimelerini veya Sitede kullanılan veya bize veya bağlı kuruluşlarımıza ait diğer ticari markaları, özellikle herhangi bir meta etikette veya diğer "gizli metinlerde", her durumda önceden açık yazılı iznimiz olmadan kullanamazsınız.

Kullanıcı anlaşmazlıkları

Sitenin diğer kullanıcılarıyla olan etkileşimlerinizden yalnızca siz sorumlusunuz. Siz ve diğer kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları izleme hakkımızı saklı tutarız, ancak hiçbir yükümlülüğümüz yoktur.

Feragatler

Bu Sitede verdiğimiz bilgilerin doğru olduğundan emin olmaya çalışsak da, herhangi bir garanti olmaksızın 'olduğu gibi' sağlanmaktadır. Bu Sitenin herhangi bir içeriğinin doğru, eksiksiz veya güncel olduğuna dair açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir. Pearson, bizim tarafımızdan veya herhangi bir bağlı kuruluş tarafından veya herhangi bir kullanıcı veya diğer üçüncü taraflarca sağlanan içerik de dahil olmak üzere, bu Sitedeki herhangi bir içerikteki herhangi bir hata veya eksiklik için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Tüzük, örf ve adet hukuku, gelenek, ticari kullanım, işlem şekli veya başka bir şekilde ima edilmiş olsun, satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme zımni garantileri de dahil olmak üzere, açık veya zımni her türlü beyan ve garanti, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde hariç tutulmuştur. İhmalimizden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma, dolandırıcılık sorumluluğumuz veya yasalarca hariç tutamayacağımız diğer herhangi bir yükümlülükle ilgili herhangi bir sorumluluğu hariç tutmuyoruz.

Sitenin kullanımından herhangi bir özel sonuç garanti edemeyiz ve söz veremeyiz.

Bu Sitenin ve herhangi bir bölümündeki herhangi bir içeriğin, kayıt ve/veya abonelik gerektirsin ya da gerektirmesin, kullanımı kendi sorumluluğunuzdadır. Pearson, bu Sitenin herhangi bir kullanıcısına (kayıtlı kullanıcılar, aboneler olsun ya da olmasın) ve herhangi bir üçüncü tarafa karşı, bir kullanıcının veya üçüncü tarafın bu Siteyi veya herhangi bir bölümünü kullanmasından veya kullanamamasından kaynaklanan kar kaybı, doğrudan, dolaylı, özel veya sonuç olarak ortaya çıkan zararlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir iddia veya kayıptan sorumlu olmayacaktır. Pearson bu tür zararların olasılığının farkında olsa veya bu konuda bilgilendirilmiş olsa bile, herhangi bir veri kaybı veya kar kaybı veya yönetimin veya çalışanların boşa harcanan zamanı dahil. Burada yer alan aksi yöndeki hükümlere bakılmaksızın, Pearson'ın herhangi bir nedenle ve eylemin şekline bakılmaksızın size karşı sorumluluğu her zaman, varsa sizin tarafınızdan bize ödenen tutarla sınırlı olacaktır.

Pearson, bu Siteden bir hipermetin bağlantısının bulunduğu herhangi bir web sitesindeki içerik veya bu tür bir web sitesini işleten üçüncü tarafça kişisel verilerin herhangi bir şekilde kullanılması konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bağlantılar, içlerinde sağlanan bilgiler için açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın 'olduğu gibi' sağlanmaktadır.

Bu Siteye bağlantı veren tüm yazarlar veya sağlayıcılar, Pearson'ın bu tür bağlantılardan gelen içeriği mutlaka okumadığını, kontrol etmediğini veya düzenlemediğini ve Pearson'ın Sitesine bağlantı veren bu tür materyalleri, yalnızca Pearson'ın söz konusu materyalin bir distribütörü (yayıncı değil) olduğu anlayışına dayanarak ve bu Siteye bağlantı vererek kabul ettiğini unutmamalıdır. bağlantının yazarı veya sağlayıcısı, bu Sitede veya bu Site aracılığıyla ortaya çıkan bu tür materyallerin bir sonucu olarak ortaya çıkan herhangi bir eylem durumunda Pearson'ı tazmin edeceğine dair zımni bir garanti verir. Bu Siteye erişen tüm kişiler de bu durumdan haberdar edilir.

Pearson, virüsleri veya kirletici veya bozucu özelliklere sahip diğer kodları Siteden hariç tutmak için tüm makul girişimlerde bulunsa da, bu tür bir hariç tutmayı garanti edemez ve virüsler ve herhangi bir bilgisayar kodu/yazılımı için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bu Siteden bilgi indirmeden önce tüm uygun önlemleri almanız önerilir.

Bu Site aracılığıyla iletilen bilgiler, kamu telekomünikasyon ağları üzerinden geçecektir. Pearson, bu Sitenin çalışmasının kesintisiz veya hatasız olacağına dair hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez ve bu konudaki tüm sorumluluğu reddeder. Site, bakım veya diğer nedenlerle zaman zaman geçici olarak kullanılamayabilir.

Tazminat

Pearson'ı, ana şirketlerini, iştiraklerini ve diğer bağlı kuruluşlarını ve bunların ilgili sahiplerini, memurlarını, yöneticilerini, temsilcilerini ve çalışanlarını, tüm iddialardan kaynaklanan herhangi bir yükümlülük veya masraf da dahil olmak üzere, materyalinizden, Siteyi kullanımınızdan, Sitede davranışınızdan kaynaklanan veya herhangi bir şekilde bunlarla ilgili herhangi bir üçüncü taraf iddiasına karşı masun tutmayı, tazmin etmeyi ve talebimiz üzerine savunmayı kabul edersiniz. her tür ve nitelikteki yükümlülükler, kayıplar, zararlar (fiili ve dolaylı), davalar, yargılamalar, yargılama giderleri, giderler ve avukatlık ücretleri. Böyle bir durumda, bize kayıtlı adresinize bu tür bir iddia, dava veya eylem hakkında size yazılı bildirimde bulunacağız.

Son -landırma

Pearson, bu şartların tarafınızca ihlal edildiğinin tarafımıza bildirilmesi halinde, Siteye erişiminizi bildirimde bulunmaksızın derhal askıya alabilir veya sonlandırabilir.

Bu şartları ihlal ederseniz ve herhangi bir işlem yapmazsak, haklarımızdan feragat etmiş sayılmayacağız ve bunları ihlal ettiğinizde bize açık olan tüm hakları ve çözüm yollarını kullanmaya devam edebiliriz.

Kaydınız sonlandırılabilir ve profiliniz ve Sitede yayınladığınız herhangi bir içerik veya bilgi herhangi bir zamanda silinebilir. Herhangi bir nedenle, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, herhangi bir zamanda, bildirimde bulunarak veya bulunmadan Siteyi kullanmanızı veya Siteye erişmenizi yasaklayabiliriz. Bu şartlar, kaydınız sonlandırıldıktan sonra da Sitenin her türlü kullanımı için geçerli olacaktır.

Art arda 180 takvim gününden uzun süredir etkin olmayan kullanıcı hesaplarını ve kullanıcı adlarını devre dışı bırakma hakkımızı saklı tutarız.

Geçerli kanun; Mahkeme Yeri ve Yargı Yetkisi

Siteyi ziyaret ederek veya kullanarak, bu şartların Türk yasalarına tabi olduğunu ve Türk yasalarına göre yorumlanacağını kabul etmektesiniz. İstanbul, Türkiye mahkemeleri, kayıtlı bir kullanıcı/abone olup olmadığınıza ve anlaşmazlığın türüne bakılmaksızın, sizinle aramızdaki herhangi bir anlaşmazlık üzerinde münhasır yargı yetkisine sahiptir. İstanbul, Türkiye mahkemeleri dışında bize karşı herhangi bir dava açmamayı veya kovuşturmamayı kabul edersiniz ve bu vesileyle İstanbul, Türkiye mahkemelerinin yeri ve yargı yetkisi ile ilgili olarak kişisel yargı yetkisi ve uygun olmayan mahkeme eksikliğine ilişkin tüm savunmaları kabul eder ve bunlardan feragat edersiniz.  Buna rağmen, herhangi bir yargı alanında ihtiyati tedbire (veya eşdeğer bir acil yasal tedbire) başvurmamıza izin verileceğini kabul edersiniz.

Pearson, bu Sitedeki yayınlarının, reklamlarının ve tekliflerinin İngilizce hukukunun, Türk hukukunun ve bu tür içeriğin görüntülenmesinin amaçlandığı herhangi bir ülkenin yabancı kanunlarının gerekliliklerini tam olarak karşılamasını sağlamak için çaba göstermektedir. Yabancı bir ülkenin yasalarına tam olarak uyulmaması durumunda, Pearson'ın söz konusu içeriği söz konusu ülkeye yönlendirmediği kabul edilecektir.

Bu şartlar, siz ve Pearson arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturur. Pearson, bu anlaşmayı kendi adına ve bağlı kuruluşları adına ve yararına uygulama hakkına sahip olacaktır.

"Bağlı kuruluşlarımız", Edexcel Limited (ve iştirakleri), Fronter AS (ve iştirakleri), Pearson Değerlendirme & Information GmbH, Pearson Education Inc, Pearson Education Deutschland GmbH, Pearson Education Schweiz AG, Pearson Educación S.A. dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Pearson Plc tarafından Pearson Education Limited ile ortak kontrol altında olan diğer Pearson Education grup şirketleri anlamına gelir. Pearson Education France SAS, Pearson Education Benelux BV, Pearson Education Hellas SA, Pearson Italia SpA, Pearson Education Orta Avrupa Sp Hayvanat Bahçesi, Pearson Education South Asia Ltd, Pearson Education Asia Ltd, Pearson Education Japan KK, Pearson Education Korea Ltd, Pearson Australia Group Pty Ltd, Pearson New Zealand Ltd, Pearson Holdings Southern Africa (Pty) Ltd (ve bağlı kuruluşları), CTI Education Group (Pty) Ltd (ve yan kuruluşları), Longman Nigeria plc, Pearson Education de Mexico SA de CV, Pearson Education de Colombia Ltda, Pearson Education do Brazil Ltda.