Dil öğrenimi, günümüzde uluslararası iş dünyası için en stratejik destekleyicidir

İngilizce, uluslararası ticaretin dilidir ve öyle olmaya devam edecektir. Çalışanların %85'i İngilizcenin iş için önemli olduğunu söylüyor, ancak her 4 çalışandan 3'ü işyerinde İngilizce kullanırken kendine güvenmiyor.*

$64 milyon

bir şirketin dil engelleri nedeniyle bir yılda ortalama iletişim hatalarına ödediği maliyet. 1 Çalışanların %72'si daha iyi İngilizce becerilerinin işlerini kolaylaştıracağını söylüyor.

94%

Eğitim ve Gelişim çalışmalarına ağırlık veren şirketlerde kalma olasılıklarının daha fazla olduğunu belirten çalışanların oranı.2

Dil eğitimi veren bir şirkette çalışanların işlerinden çok memnun olduklarını söyleme olasılıkları iki katından fazladır.

63%

İş yerinde dil öğrenen ve böylece daha yüksek düzeyde katılım ve keyif aldıklarını bildiren çalışanların oranı. 3 

 Her 10 çalışandan 9'u işverenlerinin dil eğitimi sağlamasını istediklerini söylerken, her 3 iş yerinden sadece 1'i bunu yapıyor.

İngilizce becerilerinin işiniz üzerindeki etkisi ve Global Scale of English'in (GSE) yeterliliği nasıl hızlandırabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırma raporumuzu okuyun .

Pearson Kurumsal Yabancı Dil Çözümleri

Dünyadaki dil öğrenenlerin %50'si İngilizce öğreniyor ve bu bizim uzmanlık alanımız. Bu nedenle, ister müşteriye dönük roller için işe alım yapıyor olun, ister uluslararası iş gücünü birbirine bağlıyor veya çalışan motivasyonunu artırıyor olun, size yardımcı olabiliriz.

Kene simgesi
İşinizi büyütün
Kene simgesi
Farklı yetenekleri çekin
Kene simgesi
Çalışanları geliştirin ve elde tutun
Kene simgesi
Refahı ve kapsayıcılığı artırın
Kene simgesi
Müşteri deneyimini iyileştirin
"Dünya çapında İngilizce dil eğitimi hiç bu kadar yüksek talep görmemişti. Öğrenmeyi kişiselleştirmek için teknolojiyi kullanan yüksek kaliteli İngilizce eğitimi, her İK departmanı için standart olmalıdır."
Isaac Johnson CEO, EduGuide

Sizin için en iyi dil çözümünü bulun iş

Global Scale of English tarafından desteklenen Pearson Kurumsal Yabancı Dil Çözümleri ile çalışanlarınızın becerilerini geliştirin, güvenlerini artırın ve işinizi ileriye taşıyın.

Kendi hızınızda beceri geliştirme

  • Yenilikçi bir dil öğrenme platformuyla iş gücünüzün becerilerini geliştirin.
  • Çalışanların ofis içinde ve dışında kendi hızlarında öğrenmelerine yardımcı olun.
  • Beceri geliştirme ve çalışan ödül programının bir parçası olarak harika bir tamamlayıcıdır.

Mondly by Pearson

Eğitmen liderliğinde beceri geliştirme

  • Business Partner – otantik iş durumlarına odaklanan içerikle, işyerinde başarı için kurumsal İngilizcelerini geliştirmek isteyenler için çözüm sunar.
  • Step Up – kişilerarası beceriler ve bir ekipte nasıl iyi çalışılacağı gibi işyerinde öne çıkmak için gereken yumuşak becerileri geliştirmek isteyenler için idealdir.

İş için yabancı dil eğitim içerikleri

"Versant testleri, işe alım sürecimizi standartlaştırmamıza ve büyütmemize yardımcı oldu, bu da iletişim becerilerinde işe alımların kalitesinde önemli bir iyileşme sağladı."
Abraham Zachariah, Global Head, Learning and Development, Cognizant BPSKaynak merkezimizi keşfedin

Çığır açan araştırma raporları, bilgilendirici makaleler ve eyleme geçirilebilir araçlar içeren kaynaklarımız, kuruluşunuzu ileriye taşımanıza yardımcı olmak için bilginizi artırmanıza yardımcı olur.

Kaynaklarımızı keşfedin

Öne çıkan örnek olay incelemesi

Çalışanlarınızın İngilizce akıcılığını hızlı bir şekilde takip edin

Pearson tarafından İngilizce becerileri ve özgüveni geliştirmek için özel olarak tasarlanan Global Scale of English, ilerlemeyi hızlandırmak için temel bir araçtır. Ayrıca, özel bir Professional English çerçevesine sahip tek dil öğrenme ölçeğidir. 

GSE'nin gücünü keşfedin

 

 

Neden Pearson ile iş ortaklığı yapmalısınız?

Pearson Kurumsal Yabancı Dil Çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin

İşletmeniz için en iyi dil çözümünün hangisi olduğundan emin değilseniz veya Pearson'ın iş gücünüze nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugün uzmanlarımızla iletişime geçin.

Bir uzmanla iletişime geçin

 Kaynaklar

1. Inc.com : Zayıf iletişimin maliyeti 37 milyar dolara ulaşıyor. Michael Schneider
2. LinkedIn Learning. 2023 İşyeri Öğrenme Raporu
3. Yetenek Geliştirme Derneği: Dil Eğitiminin Güçlü Bir Yatırım Getirisi Sağlamasının 5 Yolu. Jack Marmorstein'ın fotoğrafı

*PSB Insights ve Pearson tarafından Ekim 2023'te yürütülen, dünyanın dört bir yanından ikinci veya ek dil olarak İngilizce konuşan 5.000 kişiyle yapılan anket. Tüm ayrıntılar için global raporundaki Araştırmaya Genel Bakış'a göz atın.